Demonte Konteyner

Genel olarak hızlı kurulum özelliğine bağlı olarak kurulumu kolay olan bir konteyner modelidir. Bu konteyner modeli bütün olarak değil parça parça olarak yapılan işlerde tercih edilmektedir. Demonte konteyner modeli teknoloji olarak ileri bir düzeye sahiptir. Bu konteynerin daha fazla yük taşıyabilme özelliğine bağlı olarak nakliye işlerinde çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Konteyner çeşitlerinin birçoğuna bakıldığında inşaat şirketleri, büyük firmalar tarafından oldukça tercih edilen bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır.

Demonte Konteyner Neden Tercih Edilmektedir?

İnşaat alanlarında, şantiyelerde genellikle bir çok işçi çalışmaktadır. Bu işçilerin kalacak yer sorununu çözmek, yemek yeme ihtiyaçlarını karşılamak, banyo ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçlarını iş sahibi tarafından sağlanmaktadır. İşçilerin temel ihtiyaçları konteynerler sayesinde karşılanmaktadır. Birleşimli demonte konteyner sayesinde hem çalışanlar hem de iş sahibinin işine oldukça katkı sağlamaktadır.

Bu Konteynerlerin Özellikleri

Enerji açısından oldukça verimli olan demonte konteyner diğer konteynerlere göre daha az karbon salınımı yapmaktadır. Çevre için de oldukça yararlıdır. Nakliye işlerinde kolaylık sağlamaktadır. Çalışanların kalacak yer sorununu çözmeye ve temel ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktadır. Rüzgarlara karşı dayanıklıdır. Sert rüzgarlarda bile hasar görmez. Bu durumda büyük şirketlerin ve firmaların bu konteyner türlerini tercih etmelerine katkıda bulunmaktadır.Ancak yinede bu konteyner sisteminin inşa edileceği yerlerin mühendisler tarafından hazırlanan ön fizibilite raporları doğrultusunda tercih edilmesi gerekmektedir. Isı ve ses yalıtımları iyi olan demonte konteynerler büyük bir oranda da enerji tasarrufu sağlaması ile dikkat çekmektedir. Hava durumuna bağlı olarak ısıtma ve soğutma sistemleri oldukça etkili çalışmaktadır. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimlerine göre farklı şekillerde klima sistemleri uygun olarak bu konteynerde çalışabilmektedir.

Demonte Konteynerlerin Avantajları

Demonte konteyner, diğer konteynerlere göre büyük avantaj sağlamaktadır. Parçalı bir sistem dahilinde olması ve takılan vidaların girip çıkma özelliğine bağlı olarak oldukça tercih edilmektedir. Bu sistemlerin oldukça fazla mekanizmaya sahip olması nakliye işlerinin düzenli bedava seri olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. Demonte konteynerlerin paketleme özelliğine sahip olmasına bağlı olarak dünyanın bir ucundan diğer ucuna gerekli malzemelerin iletilebilmesine yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak il dışından gelen işçilerin barınma sorununu çözmektedir. Örneğin Ankara’da bulunan bir işe Manisa’dan bir işçi geldiği düşünüldüğünde bu konteynerler sayesinde il dışından gelen işçilerin barınma sorununu çözer.

İlde bulunan ancak ise gidip gelmenin sorun olduğu yerlerde işçilerin dinlenip istirahat etmelerini sağlamaktadır. İşçilerin inşaat alanında bulunması yemek hizmetlerinin bu alanda karşılanmadı işin daha istikrarlı ve hızlı ilerlemesini sağlamaktadır. Ayrıca demonte konteyner, yağmur dolu gibi sağanak yağışlardan işçilerin, inşaat malzemelerinin, yiyecek ve içecek ürünlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır. Teknolojik anlamda da diğer konteyner türlerine göre bir çok avantaj barındıran bu konteynerler büyük şirketlerin ve firmaların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Demonte Konteyner Su Geçirir Mi?

Son sistem kullanılarak yapılan demonte konteyner, aşırı sıcakları, aşırı soğukları ve yağmur, kar suyu gibi suları kesinlikle içeriye almaz. Üzerinde yer alan bir sistem sayesinde yere bırakır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir