Deprem Konteyneri

Doğal afetlerin, depremlerin nelere mal olduğu dünyada da ülkemizde de görülmüş ve insanların bu olaylarla ne kadar büyük sıkıntı yaşadıkları medya da, internette geniş yer bulmuştur. Deprem zamanlarının, insanların evsiz-barksız kaldıkları, enkaz altında günlerce kalıp kurtarılmayı bekledikleri fotoğraflarla dolu olduğunu takip etmeyen herhalde yoktur. Deprem sonrasında insanların her şeye ihtiyacı olduğu için, gönderilen yiyecek-içecek, giysi ne varsa güvenle nakil edildiği, saklandığı için deprem konteyneri kullanılmaktadır.

Depremin yıkıcı yönü deprem konteyner ile toparlanmaya çalışılmış, kurulan deprem konteyneri hayat kurtarıcı olmuştur. İnsanlara ulaşması gerekenler, konteynerlerin darbeye, mevsimsel şarta karşı dayanıklı olması sayesinde mağduriyetleri gidermiştir. Bu ihtiyaçların saklanması, uzun süre muhafaza edilmesi yine konteynerlerle sağlanmaktadır. Deprem konteyneri, deprem zamanlarında belli merkezlerde, içerisinde battaniyeden, ilk yardım malzemelerine kadar içi dolu olarak bırakılan büyük dolaplardır. Bunlar özellikle belediyelerin insanların mağduriyetlerine çözüm üretmek için konulmakta, uzun süre sorunsuz bekleyip, hiçbir sorun olmadan saklanabilmektedir. Standart ölçülerde üretilmekte ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Her tarafı kapalı olduğu için rahatlıkla taşınabilmekte ve taşınırken kitlenmektedir.

Deprem Afet Konteyneri

Deprem sonrasında gerekli olan tüm destek, dünya çapında ya da ülke içerisinde verilmekte, bunlar konteyner sayesinde korunmaktadır. Bu eşyaların saklanmasında deprem konteyneri, hayatın devamı için hazırlanmıştır. Özellikle Marmara depremi bu konuda ülkemize büyük bir acı tecrübe olmuş, insanlar, günlerce yaşam mücadelesi vermiştir. Yaşam mücadelesinin en önemli noktası da hızlı bir şekilde bu deprem konteynerinden yararlanabilmek olmuştur. Kısa sürede kurulup, uzun ömürlü ve ekonomik olduğu için insanlara hızlı şekilde yardım edebilme imkanı böyle oluşmaktadır. Isı, nem, darp konteynerin etkileneceği durumlar değildir. Bu nedenle yardımın tam amacıyla yerine ulaşması için konteyner kullanımı şarttır demek mümkündür.

Aksi takdirde depremin zararlarını telafi etmek güçleşir. Özellikle temel besin ihtiyaçları hayatta kalmanın en gerekli ihtiyaçlar olduğu için bozulmadan yerine ulaştığında anlam ifade eder. Deprem olmadan bu konteynerin hazırlanıp, deprem yaşandığında etkilerini çabucak ortadan kaldırmak, olası yıkımın daha büyük olmaması açısından çok önemlidir. Depreme hazırlıksız yakalanıp, çaresizlik yaşamaktansa, deprem konteyneri hazır bekletmek düşündüğümüzden daha fazla hayat kurtarabilmektedir.

Konteyner Nedir Ne İçin Kullanılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza yeni yeni giren kavramlar var. İşte o kavramlardan bir tanesi de konteyner ifadesi.  Bu yazımızda size, konteyner nedir ve ne için kullanılır sorularını yanıtlayacağız. Taşımacılık alanında en basit ifade ediş biçimiyle kısa ya da uzun mesafede kullanılan kutu tarzındaki ürünlere verilen isim ama özünde kapsamı bugün itibarıyla çok daha geniş.

Konteyner Çeşitleri Nedir?

Konteyner grubunda yer alan temel ürünler şunlardır:

 • Ofis konteynerleri
 • Gümüş WC Duş konteyneri
 • Gold WC duş konteyneri
 • Silver güvenlik konteyneri
 • Gold güvenlik konteyneri
 • 240 cm * 600 cm silver konteyner
 • 240 cm * 600 cm gold konteyner
 • 300 cm * 700 cm silver konteyner
 • 300 cm * 700 cm gold konteyner
 • Demonte konteyner
 • Konteyner evler
 • Zırhlı tipte olan konteyner
 • Birleşimli konteyner tipleri
 • Metropoller için özel olarak üretilen konteyner tipleri
 • Yatakhane konteyneri
 • Yemekhane konteyneri

 

Yukarıda yer alan listeden de görüleceği üzere kapsam oldukça geniş ve tıpkı prefabrik yapılarda olduğu gibi burada da karşımıza çok değişik beklentilere hitap eden seçenekler çıkıyor ve her biri farklı kesimlere hitap ediyor.

Bu tip sistemler çok rahatlıkla her yere taşınabilen kişilerin kendi istediği biçimde yapılabilen yapılar olduğu için hıza karşı yarışanların olduğu bir dünyada oldukça revaç görüyorlar.

Kutu gibiler ve insanlar diledikleri zaman diledikleri yere konteyner ürünlerini rahatça taşıyabiliyor.

Konteyner Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Normalde üstte yazının en başında da ifade edildiği gibi bu tip üniteler değişik amaçlarda taşıma amaçlı olarak kullanılan portable sistemler ve o sistemlerde kendi içinde alt modellere ayrıntılarına uzun ya da kısa mesafede değişik tarzda az ya da çok ürün taşınması amaçlı olarak kullanılıyorlar ama bu ürünlere  yani yapı tarzında olan ürünlere baktığımızda dikkat etmemiz gereken en temel husus mutlaka gerçekten beklentilerimize yanıt veren bir ürünün seçilmesi gerektiği.

Tam da bu noktada sağlam bir araştırma yapmakta ve bu alanda problemsiz aksaksız hizmet verecek kurumsal firmalardan böylesi bir hizmetin alınmasında fayda vardır.

Fiyat konusunda araştırma yapılması önemlidir.  Kullanılan malzeme konusunda da mutlaka bilgi sahibi olunmalı.

İso Yük Konteyneri

Uluslarası standartlara göre tasarlanmış, koruma ve taşıma amaçlı kullanılan konteynerler, taşımacılık sisteminin demirbaşıdır demek mümkündür. ISO yük konteynerleri, hasarsız ve verimli şekilde ticaret yapabilme amacıyla kullanılır ve uluslarası nakliye için güvenle çalışma yapmak için üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılması da bu anlamda sorunsuz taşımacılık yapmak için garantilidir. İso Yük Konteyneri

Yapı olarak prefabrik sistemlere benzemekte, lojistikte çeşitli ihtiyaçlar için tasarlanmaktadır. Açılıp kapanmadan, birkaç araç değiştirerek, kolayca taşınmaya uygun dizayn edilmiştir.Taşıma aracından bağımsız olarak, teknik vasıtalarla araçlar arası taşınma kolayca yapılabilmektedir. Yük doldurma ve boşaltma kolayca yapılabilmektedir. Her şarta dayanıklıdır, bu da konteyner içindeki yüklerin zarar görmeden gideceği yere ulaşması konusunda donanımlıdır. Birçok çeşit yükü, aynı konteyner içinde taşıyabilmek mümkündür. Kısa sürede yükleme ve boşaltma yapılır.

 

İso Yük Konteyneri

 

Zamandan tasarruf yapmak için idealdir. Bozulabilecek yiyeceklerin, kırılabilecek eşyaların hasar görmemesi için en güvenilir yöntem konteynerle taşımadır. Genelde bozulabilecek türden sebze ve et türleri tahıl ya da kahve gibi ürünlerin şehirden şehire ya da ülkeden ülkeye taşınmasında kullanılmaktadır. Kesinlikle hava ve su sızdırma gibi durumlarla karşılaşılmaz. Yükleme yaptıktan sonra kitleyip, güvenli yolculuklar yapılabilmektedir. Paslanmaya karşı dayanıklıdır. Yüksek nitelikli çelik kullanılarak üretilmiştir. Birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hepsi farklı tür yük taşımakta ve buna göre dizayn edilmektedir. Bunların genelde yan taraflarında, köşelerinde, ortalarında kaliteleri hemen hemen aynıdır.

Ağır makina taşımak için flatrack konteynerler kullanılmaktadır. Düz bir platform ve raflardan oluşan bu türün yan duvarları bulunmamakta, bazılarında uç perde olabilmektedir. Katlanabilir çeşitlerdir. Open-top konteynerler ise tahıl, kömür gibi zor taşınabilen yükleri taşır. Yüklemeler bu konteynerlerde üst taraftandır. Üstü açıktır. Soğutucu konteyner çeşitleri ısı yalıtımlı olup, dondurulmuş ve soğutulmuş ürün taşımaktadır. Klimaları vardır. Isı, içerde istenilen seviyede bu şekilde tutulur. En çok kullanılan konteyner türleri ise kuru yük ISO konteynerleridir.

Bu konteyner türlerinin kullanımı çok eski zamanlara daynamaz. Talepler doğrultusunda tanınmaya ve yayılmaya başlanmıştır. Firmalar ürün taşıma ücretlerini bu konteynerlerle düşürmektedir. Ürünlerin istenen zamanda, istenen adreste olması bu şekilde eski sistemlere göre daha kolay hale gelmiştir.

 

Yatakhane Konteyner

Çalışma hayatı genel olarak önemli bir üretim mekanizmasının içerdiği alanları kapsar. Bu açıdan bakıldığı zaman çok sayıda önemli gelişme hakkında tespitler yapabilmek mümkün olmaktadır. Bu noktada çalışma hayatı ile alakalı olarak var olan alanların özelliklerinden de bahsedilebilir. Bahsi geçen sahaların her biri için belirgin birtakım özelliklerin varlığı söz konusu olmaktadır. Bu özellikler genel olarak birtakım koşulların varlığı ile de yakından alakalı özelliklerdir. Yatakhane Konteyner

Söz konusu olan bu durumla alakalı olarak sektörel çeşitlilik diğer bir belirleyici unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahsi geçen bu durumlar arasında inşaat sektörü için çok önemli bir çoğunluğu içinde barındırdığını ifade etmek gereklidir. Çünkü sektörel anlamda çok yaygın bir hizmetler toplamına denk gelmektedir. Bahsi geçen bu durum çalışan insan çoğunluğunu da belirgin ölçüde etkili kılmaktadır. Günümüzde gerek yurt içinde ve gerekse de yurt dışında çok sayıda insan inşaat sektöründe çalışmaktadır. İnşaat sektörü ile alakalı olan bu durum bu sektörün çeşitli özelliklerinin de anlaşılmasını sağlar.

Yatakhane Konteyner

Çalışanların çok sayıda olması, iş düzeninin farklı bir biçimde sağlanmasına etkili olmuştur. Bu durum iş yoğunluğu nedeniyle, şantiyelerde çalışan işçilerin belirli ölçüde yatılı olarak çalışma hayatına devam etmeleri ile açıklanabilir. İşçiler için sağlanan bu durumun şartlarla da ilgisi çoktur. Kiralık yatakhane konteyner bu anlamda şantiyeler için en gerekli varlıklardan biridir.

Bahsi geçen konu ile alakalı olarak inşaat sektörünün çok ciddi şekilde geliştirilmesi söz konusu olmaktadır. Çünkü genel olarak önemli bir iş yoğunluğu geçerli olan en önemli detaylardan biridir. Kiralık yatakhane konteyner bu açıdan önemli detayı meydana getirir.

Kiralık yatakhane konteyner belirli bir süre için gerekli olan konteynerleri kiralama lüksü sağlar. Daha az maliyetle gereksinim duyulan konteynerler elde edilir.

Soğuk Oda Konteyner

Günümüzde önemli birtakım iş koşullarından bahsetmek gerekmektedir. Bu koşullar her bir alan için önemli bir değişiklik arz eder. Çünkü her bir sahada farklı malzemeler kullanılır. Bu noktada gelişen teknolojinin etkisinden faydalanıyor olduğunu da ayrıca ifade etmek gerekmektedir. Soğuk Oda Konteyner

Teknolojik gelişimin alanlar üzerindeki etkisi, çeşitli araç gereçlerle açıklanır. Diğer yandan çeşitli makine ve sistemler bu alanların vazgeçilmezleri arasında bulunur. Farklı üretim alanlarının olduğunu ifade etmek önem arz etmektedir. Bu üretim alanları için mevzu bahis olan asıl ürünler farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu noktada belli başlı sektörlerin temel üretim dahilinde yer aldığını ifade edebiliriz. Temel üretim dahilinde olanlar için çok daha önemli bir alandan bahsetmek gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman yiyecek sektörünün çok ciddi bir öneme sahip olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Yiyecek sektörü için özellikle taze yiyecek alanında önemli çalışmalar yapıldığını ifade etmek gerekmektedir. Zira taze yiyeceklerin, taze kalması amacı ile çok önemli bir çaba gösterilmektedir. Bu durum çeşitli teknik ürünler ile sağlanmaktadır. Özellikle taze tutucu olarak soğuk havanın kullanılması en önemli detaydır. Bu noktada soğuk oda konteyner kullanımı çok büyük bir öneme sahiptir.

Soğuk Oda Konteyner

Konteynerler genel olarak önemli bir kullanım alanına sahiptir. Bu anlamda özellikle çeşitli ürünlerin muhafazası için kullanılan sistemlerdir. Konteyner kullanımının en önemli amaçlarından bir tanesi de seyyar ürünler olmalarıdır. Bu anlamda soğuk oda konteyner önemli bir kullanıma sahiptir.

Soğuk oda konteyner kullanımı, çeşitli yiyeceklerin taze tutulması amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle yiyecek sektörü için vazgeçilmez bir kullanım olması dikkat çeker. Diğer yandan taşınabilir ürünler olması, üreticiler tarafından büyük önem taşır. Bu sayede taşınır yiyeceklerin nakli, ürünler herhangi bir değişime uğramadan sağlanmış olur.

Demonte Konteyner

Genel olarak hızlı kurulum özelliğine bağlı olarak kurulumu kolay olan bir konteyner modelidir. Bu konteyner modeli bütün olarak değil parça parça olarak yapılan işlerde tercih edilmektedir. Demonte konteyner modeli teknoloji olarak ileri bir düzeye sahiptir. Bu konteynerin daha fazla yük taşıyabilme özelliğine bağlı olarak nakliye işlerinde çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Konteyner çeşitlerinin birçoğuna bakıldığında inşaat şirketleri, büyük firmalar tarafından oldukça tercih edilen bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır.

Demonte Konteyner Neden Tercih Edilmektedir?

İnşaat alanlarında, şantiyelerde genellikle bir çok işçi çalışmaktadır. Bu işçilerin kalacak yer sorununu çözmek, yemek yeme ihtiyaçlarını karşılamak, banyo ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçlarını iş sahibi tarafından sağlanmaktadır. İşçilerin temel ihtiyaçları konteynerler sayesinde karşılanmaktadır. Birleşimli demonte konteyner sayesinde hem çalışanlar hem de iş sahibinin işine oldukça katkı sağlamaktadır.

Bu Konteynerlerin Özellikleri

Enerji açısından oldukça verimli olan demonte konteyner diğer konteynerlere göre daha az karbon salınımı yapmaktadır. Çevre için de oldukça yararlıdır. Nakliye işlerinde kolaylık sağlamaktadır. Çalışanların kalacak yer sorununu çözmeye ve temel ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktadır. Rüzgarlara karşı dayanıklıdır. Sert rüzgarlarda bile hasar görmez. Bu durumda büyük şirketlerin ve firmaların bu konteyner türlerini tercih etmelerine katkıda bulunmaktadır.Ancak yinede bu konteyner sisteminin inşa edileceği yerlerin mühendisler tarafından hazırlanan ön fizibilite raporları doğrultusunda tercih edilmesi gerekmektedir. Isı ve ses yalıtımları iyi olan demonte konteynerler büyük bir oranda da enerji tasarrufu sağlaması ile dikkat çekmektedir. Hava durumuna bağlı olarak ısıtma ve soğutma sistemleri oldukça etkili çalışmaktadır. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimlerine göre farklı şekillerde klima sistemleri uygun olarak bu konteynerde çalışabilmektedir.

Demonte Konteynerlerin Avantajları

Demonte konteyner, diğer konteynerlere göre büyük avantaj sağlamaktadır. Parçalı bir sistem dahilinde olması ve takılan vidaların girip çıkma özelliğine bağlı olarak oldukça tercih edilmektedir. Bu sistemlerin oldukça fazla mekanizmaya sahip olması nakliye işlerinin düzenli bedava seri olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. Demonte konteynerlerin paketleme özelliğine sahip olmasına bağlı olarak dünyanın bir ucundan diğer ucuna gerekli malzemelerin iletilebilmesine yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak il dışından gelen işçilerin barınma sorununu çözmektedir. Örneğin Ankara’da bulunan bir işe Manisa’dan bir işçi geldiği düşünüldüğünde bu konteynerler sayesinde il dışından gelen işçilerin barınma sorununu çözer.

İlde bulunan ancak ise gidip gelmenin sorun olduğu yerlerde işçilerin dinlenip istirahat etmelerini sağlamaktadır. İşçilerin inşaat alanında bulunması yemek hizmetlerinin bu alanda karşılanmadı işin daha istikrarlı ve hızlı ilerlemesini sağlamaktadır. Ayrıca demonte konteyner, yağmur dolu gibi sağanak yağışlardan işçilerin, inşaat malzemelerinin, yiyecek ve içecek ürünlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır. Teknolojik anlamda da diğer konteyner türlerine göre bir çok avantaj barındıran bu konteynerler büyük şirketlerin ve firmaların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Demonte Konteyner Su Geçirir Mi?

Son sistem kullanılarak yapılan demonte konteyner, aşırı sıcakları, aşırı soğukları ve yağmur, kar suyu gibi suları kesinlikle içeriye almaz. Üzerinde yer alan bir sistem sayesinde yere bırakır.

Bekçi Konteyner

Etrafınızda bir çok yerde bekçi kulübesi görmektesiniz. Çünkü park, bahçe ve sitelerde bekçiye ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenlerle herkes gibi bekçilerinde güvenle içinde bulunacakları bir yere ihtiyaçları var. Özellikle soğuk kış aylarında gece nöbeti için bekli konteyner bir zorunluluk haline geldi. Daha kolay işçi bulma ve bekçinin işi kabul etme sebeplerinden birisidir bekçi konteyner, hem işverene hem çalışan kişiye avantaj sağlar.

Bekçi Konteynerin Avantajları Nelerdir?

Doğru yerden alındığında uygun fiyatı, kaliteyle birlikte ayağınıza getiriyor, iyi bir internet araştırması ve karşılaştırması yapmalısınız. Bu kabinlerin ısı yalıtımı mevcut yani kalacak kişinin üşüme sorunu olmayacaktır. Bekçi konteyner sayesinde kışları sıcak yazları serin bir ortam bekçileri bekliyor.

Kabinler fiyatlarına göre boyut değiştiriyor, boyutu büyük konteynerler içinde kalacak bekçiye büyük avantajlar sağlıyor, küçük konteynerin sadece bir kişini durabileceği bir alanı olmasına karşın büyük bekçi konteyner içinde tuvalet ve mutfağa sahip olabiliyor. Bekçi konteyner yangına dayanıklı ve yalıtım sistemi sayesinde sağlığa zararsız.

Bekçi Konteynerlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Küçük alanlara betonarme yapma durumundan ve taşınma özelliği ile işvereni konteyner kurtarıyor. Sonuç olarak çevre dostu konteyner sayesinde hem çevreye yeni bir inşaatla zarar verilmiyor, hem de işveren avantaj sağlıyor. Konteynerlerin en güzel özelliklerinden biri taşınabiliyor olması, oysa bir binayı işiniz bitince taşımak mümkün müdür? Bu nedenle işverenin ve insanların konteyner ev veya bekçi konteyner şeklide kullanılması doğa dostu bir davranıştır. Tabi ki konteyner sadece bekçilere ev sahipliği yapmıyor. Gerektiğinde atık deposu, depremlerde insanlara ev yuva, bir mimarla anlaşıldığında çevre dostu bir ev olarak da şık bir görünüm sağlıyor. Yük taşımacılığı, deniz taşımacılığında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bekçi Konteyner Rahatlığı Nasıldır?

Gün içerisinde bir çok yerde bekçi konteyner görmek sıradan bir durum oldu. İşveren konteyner alırken hem işçisinin güvenliğini hem de konforunu düşünüyor. Gittiğiniz alışveriş merkezlerinde, askeri lojmanlarda, karakollarda, askeriyede site önlerinde ve hatta parklarda sık sık rastlanıyor. Anlatıldığı şekilde istenilen her ortamda kullanımı mümkündür. Ses ve ısı izolasyonuna sahip, en küçüğünün bile içerisinde televizyon koyabilecek bir alan, dışarıyı seyredebilecek büyük bir cam, yemek yiyebileceği bir masa bulunuyor. Bu tarz özellikleri olduğu için insanların dikkatini çekiyor.

Sadece bekçiniz için değil, kediniz içinde televizyon bir halı, şişme bir yatak sığabilecek boyutlarda bekçi konteyner alabilirsiniz. Onu istediğiniz yere taşıttırıp, özel mülk olmayan her yerde masrafsız konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Konteyner alırken dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır. Eğer almaya karar verdiyseniz iyi bir firma ile anlaşmak yapmanız gereken başlıca hareketlerdendir. Kaliteli firmaların en büyük avantajı bekçi konteyneri sizin için taşıyabilecek ve gerektiğinde gelip bakımını veya onarımını yapabilecek olmalarıdır. İkinci el seçeneklerine göz atmalısınız. Eğer ihtiyacınız var ise bekçi konteyner almak doğru seçim olacaktır.

Yemekhane Konteyner

Şantiyeler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kalabalık işçi ve personel sayısına uygun olarak yemek ihtiyacının giderilmesi için özel olarak tasarlanan yemekhane konteyner prefabrik yapı sistemleri üretilmektedir.

Özellikle kurulan prefabrik şantiyeler ve diğer prefabrik yaşam alanlarında önemli bir tamamlayıcı unsur olmaktadır. Kişi sayısına göre ebatlarında değişime gidilebilen ürün birleşmeye imkan veren tasarımı ile daha kompleks yapılara dönüştürülebilmektedir. Yemekhane konteyner tek katlı veya iki katlı olarak kullanılabilmektedir. Talep edildiği ve uygun görüldüğü takdirde kat sayısında da ebatlardaki gibi esneklik söz konusudur ancak genel olarak en fazla iki kat yeterli görülmektedir.

Askeriye, okul ve öğrenci yurtlarında da kullanıma uygun olarak üretilen yemekhane konteyner, her nerede olursa olsun belirli bir düzen içerisinde, geniş ve ferah bir ortamda yemek yeme imkânı sunmayı amaçlamaktadır. Kullanılan malzemelerin özellikleri ve tasarımı da tamamıyla bu yönde geliştirilmiştir. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlar neticesinde dayanıklılığını koruyabilmektedir. Yemekhane konteyner, genellikle hava alanı, yol ve diğer büyük inşaat firmaları tarafından şantiye alanlarında kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Bunun dışında kalıcı veya dönemsel olarak belediyeler, fabrikalar, sosyal ve turistik tesisler tarafından kullanılmaktadır. Her türlü kullanım yerine uygun tasarım ve modernlikte üretilebilen ürün bu sayede çok farklı sektörlerde kendine yer bulabilmektedir. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması, uzun süreli yıpranmaması, kolay montaj ve de-montaj imkanı, her türlü ulaşım imkanından yararlanılarak sevk edilebilmesi gibi pek çok avantajlı özelliği şirketlere para ve zaman maliyeti yönünden avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle maliyetleri kadar personel güvenliğini ve rahatını düşünen firmalar yemekhane konteyner, prefabrik yapı sistemini tercih etmektedirler.

Dünya’da ve Türkiye’de genişleyen prefabrik yapı sektörü her sektörde ve alanda kullanıma sunulmaktadır. Bu gelişmeyi sağlayan ise gelişen rekabet ortamında mümkün olan minimum maliyetle hızlı ve kaliteli hizmet alabilmek arzusudur. Diğer prefabrik ürünlerde olduğu gibi yemekhane konteyner, bu ihtiyaca pratiklik kalite ve ucuz maliyet özellikleriyle uyum sağlamaktadır. Sosyal yardımlarda, doğal afet gibi acil durumlarda beton binaların yapımını ve masrafını karşılayacak ortam ve zaman kesinlikle yoktur. Bu noktada sunduğu pratik çözümlerle prefabrik yapılar en zorlu durumlarda dahi uygun kalitede kullanım koşullarını sağlamaktadır.

Sağlıklı Yemekhane Konteyner Ortamı

Yemek söz konusu olduğunda mümkün olduğunca dış ortamın etkilerinden uzak hijyenik bir ortam sağlanmak zorundadır. Özellikle şantiye gibi pek çok hijyenik olmayan unsurun bulunduğu çalışma alanlarında sağlıklı bir ortamın sağlanması noktasında yemekhane konteyner, önem arz etmektedir. İşçi, yönetici ve personelin temiz bir ortamda yemek yiyebilmesini sağlamakla birlikte belirli bir düzende ve konforda yemek yemeyi mümkün kılmaktadır.
Yemeklerin daha uzun süre dayanabilmesi ve sağlıklı bir şekilde dağıtımlarının yapılabilmesi için uygun ortam bu prefabrik yapı sisteminin içerisinde mevcuttur. Olması gereken her türlü temel unsur düşünülerek yemekhane konteyner içerisine uygun tasarım ve kalitede eklenmiştir. Bu durum prefabrik yapıların yalnızca pratik çözümler getirmekle kalmayarak insan yaşamında gerekli her türlü sağlık ve güvenlik unsurunu da göz önünde bulundurarak üretildiğinin göstergesidir.

Prefabrik yapı sektöründe pratik, kaliteli, güvenli ve sağlıklı dizaynıyla yemekhane konteyner, kullanıldığı yaşam ve çalışma alanları içerisindeki kalabalık nüfuslara ihtiyaç duydukları yemek yeme ortamını mümkün olan en konforlu şekilde sunmaktadır. Ayrıca tüm bu hizmetleri oldukça uygun maliyetlerle ve farklı sevkiyat olanaklarıyla sağlayabilmektedir. Günden güne üretim ve kullanım hacmini genişleten prefabrik sektörü içerisindeki yemekhane alanı taleplerini sunduğu sağlıklı, güvenli ve zinde alan yaratma anlayışıyla sağlamaya devam edecektir.

Şantiye Konteyner

Gelişen üretim teknolojileri, kullanılan malzeme kalitesinin artması, ulaşım hız ve imkanlarının çoğalmasıyla şantiye konteyner prefabrik yapı sistemi çok daha önemli ve kullanışlı hale gelmiştir.

Bu prefabrik yapı sistemi özellikle çok büyük şantiye alanlarında çok katlı kompleks yapılar halinde kurularak işçi, yönetici ve personelin her türlü ihtiyacına karşılık vermeye çalışmaktadır. Şantiye konteyner içerisinde dinlenme ve aktivite alanları, kantin, duş alanı, WC alanı, yemekhane ve yatakhane bölümleri gibi akla gelebilecek her türlü bölüm oluşturulmaktadır. Talebe göre bu bölümlerin tamamının içerileceği büyük yapılar kolaylıkla kurulabileceği gibi sadece belli başlı ihtiyaç bölümlerinin yer aldığı daha küçük alanlar da kurulabilmektedir.

Şantiye Konteyner Kullanmanın Yararları

İçinde bulunduğumuz dönemde artık bütün büyük firmalar küresel çapta birden fazla büyük yatırım peşinde koşmaktadırlar. Özellikle inşaat firmaları bu konuda öne çıkmaktadır. Firmalar doğal olarak yatırımları neticesinde en az maliyet ve maksimum kazanç prensibiyle hareket ederler. Aynı firmalar kendi ekonomik çıkarlarının yanı sıra çalışanlarının güvenlik ve rahatını da belirli ölçülerde karşılamakla yükümlüdürler. Şantiye konteyner, tam olarak bu beklentilere hizmet edecek yapısal özelliklere ve uygun maddi seçeneklerle ve ulaşım olanakları düşünülerek üretilmektedir. Bunların dışında küçük çaplı şantiye ortamlarında mini çalışma ofisi olarak da kullanılabilen şantiye konteyner tamamen kullanım alanına uygun özellikler ile donatılmıştır.

En başta her türlü coğrafi ve iklim şartına uyum sağlayacak şekilde dizayn edilen yapı sistemi talep edenlere standart ebat ve tasarımların haricinde farklı seçenekler sunulmasına da elverişlidir. İsteğe göre fabrika ortamında montajlı veya de-monte konteyner olarak da gönderilebilmektedir. Parçalarının kolay taşınır ve monte edilir olması ise kurulumu hızlı ve kolay hale getirmektedir. Şantiye konteyner, kompleks yaşam ve çalışma alanları kurulmasında kullanılabildiği gibi büro ve ofis gibi iş görüşmelerinin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği yapıların kurulmasında da kullanılabilmektedir. Sahip olduğu malzeme özellikleri sayesinde yüksek ısı ve ses yalıtım özellikleri sağlayarak zinde bir ofis ortamı sunabilmektedir.

Neden Şantiye Konteyner Almalısınız?

Şantiye konteyner, diğer konteyner çeşitlerinin çoğunda olduğu gibi afet ve savaş gibi durumlarda yaşam alanı olarak kullanılmasını sağlayacak niteliklere sahip olarak üretilmişlerdir. Şantiyelerin fiziksel ve zihinsel olarak yorucu çalışma şartlarını düşündüğümüzde sahip olduğu üstün yalıtım özellikleri, konforlu ve güvenli büyük yaşam alanları inşa etme olanağı sağlamasıyla şantiye konteyner, vazgeçilmez bir yapı sistemi haline gelmektedir. Hızlı üretim ve kurulum olanakları sağlaması, isteğe göre tasarım ve ebat seçenekleri sunulabilmesi, kaliteli yalıtım sistemine sahip olması, çalışanların güvenlik ve konforunu sağlayabilmesi, maliyetinin düşük olması gibi sebeplerden ötürü Dünya’da en çok tercih edilen prefabrik ürün arasında yer almaktadır. Şantiye konteyner, ülkemizde de artan büyük yatırımların ve gelişen inşaat sektörünün etkisiyle oldukça fazla talep görmektedir. Beton yapılara harcanılan zaman, emek ve paranın çok daha altında bu kadar kaliteli hizmetin sağlanabilmesi elbette buradaki en büyük etkendir.

Küresel rekabet ortamında daima aranan özellikler olan esneklik, yenilik, hız ve kalite gibi kavramlar firmaları sürekli daha iyiyi aramaya yöneltmektedir. İnşaat sektörünün zorlu çalışma alanları olan şantiyelerde de aynı arayış söz konusudur. Şantiye konteyner yapı sistemi de modern çağın beklentilerine uygun esnekliği, yeniliği, hızı, kaliteyi ve güvenliği sağlama noktasında inşaat sektörü tarafından kolayca benimsenmektedir. Yapı sisteminin sağladığı sağlıklı ve güvenilir faaliyet ortamı da uluslararası kıstaslara yeterli uyumu göstermektedir. Gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları neticesinde gelecek yıllarda ortaya çıkacak yeni talep ve beklentilere cevap verebilecek kalite ve esneklikte konteyner hizmeti sunulabilecektir.

Yük Konteyner

Yük Konteyner

Çeşitli alanlarda ürün taşımak zorunda kalabilirsiniz ama ürünlerinizi nasıl daha uygun fiyata ve daha fazla taşımanız gerektiği konusunda bir fikre de sahip olmayabilirsiniz. Bu nedenle de öncelikle ürün taşımacılığı yapan firmaların bu ürünleri nasıl daha fazla taşıdıklarını ve bu durumdan nasıl avantaj sağladıklarını araştırmanız gerekiyor.Pek çok firma taşımacılık için konteynerleri tercih ediyorlar. Çünkü bu yük konteyner her zaman kişilere pek çok avantaj sunuyor. Bu avantajlar arasında ilk madde güvenli taşımacılıktır. Belki kısa mesafe taşımacılığında bir sıkıntı doğmayabilir, ama konu uzun mesafe taşımacılığı ise o zaman mutlaka pek çok problem de peşinden gelecektir.

Öncelikle taşıma işi her zaman riskli bir iştir. Kara taşımacılığı ile ürünlerinizi başka bir şehre gönderiyorsanız taşıyan kamyonlar ya da tır kaza yapabilir ve bu da ürünlerinize zarar verebilir. Eğer demir yolu taşımacılığı yapıyorsanız bu biraz daha güvenlidir ama yolda başınıza ne geleceği hiç belli olmaz. Deniz yolu taşımacılığı en riskli taşımacılıktan biridir. Çünkü denizin ne getireceği belli olmaz. Fırtınalar özellikle ürün taşımacılığı yapan gemileri etkilemektedir. Bu nedenle de ürünleriniz için her zaman yük konteyner büyük bir önem taşımaktadır.

Bu yük konteyner her zaman sizlerin iyiliği için vardır. Yani ürünlerinizin tüm bu sayılan etkilerden korunabilmesi için çelikten bir duvar ile örülmüş olması gerekiyor. Konteynerlerin tamamı da bu çelik duvarlardan oluştuğu için ürünlerinize kalkan etkisi yaratıyor. Bu kalkan sayesinde ürünleriniz hiçbir şekilde bir darbe ile baş başa kalmıyor.

Yük Konteyner Satın Alırken Firma Seçimi

Günümüzde pek çok konteyner firması bulunuyor. Bazıları direkt konteyner adı altında kimisi ise prefabrik yapı adı altında hizmet veriyor. Adı her ne olursa olsun sizlere pek çok avantaj sunmak zorundalar. Çünkü öncelikle kişilerin bu firmaları tercih edebilesi için ortada net kanıtlar ve referanslar olması gerekiyor. Yani bir firmanın aşağıdaki özellikleri barındırması gerekiyor.

 • Kaliteli bir konteyner firmasının fiyatlarının her zaman müşteri odaklı olması gerekiyor. Ne piyasanın çok altında ne de piyasanın çok üzerinde olmalıdır. Bir kere ne kadar pahalıysa o kadar kalitelidir sözü bu sektör için geçerli değildir. Çünkü her konteyner aynı çelikten üretilmektedir.
 • Firmalar sizlere özel tasarımlar yapabilmelidir. Yani eğer siz standart ölçüler yerine kendinize göre bir ölçü vermek ve öyle bir konteynere sahip olmak istiyorsanız firmaların bu isteği gerçekleştirebilmesi gerekiyor.
 • Firmaların garanti kapsamındaki ürünleri sizler ile buluşturması gerekiyor. Çünkü ticari yük konteyneri uzun kullanım sürelerine sahiptir ama sorun çıktığı zaman onarılmaktadır.
 • Aynı zamanda da firmaların her zaman müşteri odaklı olması gerekiyor. Yani müşteri her zaman haklıdır politikası ile çalışan firmaların her zaman daha çok kazandırdığını kabul etmek zorundasınız.

Anlayacağınız üzere bir firma seçimi daha sonrasında kar sağlamanız için oldukça önemlidir. Tabi ki sıfır ve yeni yük konteyner yanında bir de ikinci el konteynerler bulunuyor. Bu ikinci el konteynerler de satın alınabiliyor ve sizlerin işlerini görebiliyor. Yani özellikle de maddi açıdan da avantaj sağlamak istiyorsanız o zaman mutlaka sizlerin de bu ikinci el konteynerleri değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu yaparak maddi açıdan avantaj sağlarken yine bir konteynerden aynı işlevi de almış olursunuz. Yük konteyner sayesinde ticari açıdan çok daha başarılı yerlere gelebilir ve büyük avantajlar sağlayabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken kaliteli bir firmadan satın almak bu konteynerleri ve ona göre hareket etmektir. Tabi ki bir de içlerinde ne taşıdığınızın da önemi büyüktür.