Şantiye Konteyner

Gelişen üretim teknolojileri, kullanılan malzeme kalitesinin artması, ulaşım hız ve imkanlarının çoğalmasıyla şantiye konteyner prefabrik yapı sistemi çok daha önemli ve kullanışlı hale gelmiştir.

Bu prefabrik yapı sistemi özellikle çok büyük şantiye alanlarında çok katlı kompleks yapılar halinde kurularak işçi, yönetici ve personelin her türlü ihtiyacına karşılık vermeye çalışmaktadır. Şantiye konteyner içerisinde dinlenme ve aktivite alanları, kantin, duş alanı, WC alanı, yemekhane ve yatakhane bölümleri gibi akla gelebilecek her türlü bölüm oluşturulmaktadır. Talebe göre bu bölümlerin tamamının içerileceği büyük yapılar kolaylıkla kurulabileceği gibi sadece belli başlı ihtiyaç bölümlerinin yer aldığı daha küçük alanlar da kurulabilmektedir.

Şantiye Konteyner Kullanmanın Yararları

İçinde bulunduğumuz dönemde artık bütün büyük firmalar küresel çapta birden fazla büyük yatırım peşinde koşmaktadırlar. Özellikle inşaat firmaları bu konuda öne çıkmaktadır. Firmalar doğal olarak yatırımları neticesinde en az maliyet ve maksimum kazanç prensibiyle hareket ederler. Aynı firmalar kendi ekonomik çıkarlarının yanı sıra çalışanlarının güvenlik ve rahatını da belirli ölçülerde karşılamakla yükümlüdürler. Şantiye konteyner, tam olarak bu beklentilere hizmet edecek yapısal özelliklere ve uygun maddi seçeneklerle ve ulaşım olanakları düşünülerek üretilmektedir. Bunların dışında küçük çaplı şantiye ortamlarında mini çalışma ofisi olarak da kullanılabilen şantiye konteyner tamamen kullanım alanına uygun özellikler ile donatılmıştır.

En başta her türlü coğrafi ve iklim şartına uyum sağlayacak şekilde dizayn edilen yapı sistemi talep edenlere standart ebat ve tasarımların haricinde farklı seçenekler sunulmasına da elverişlidir. İsteğe göre fabrika ortamında montajlı veya de-monte konteyner olarak da gönderilebilmektedir. Parçalarının kolay taşınır ve monte edilir olması ise kurulumu hızlı ve kolay hale getirmektedir. Şantiye konteyner, kompleks yaşam ve çalışma alanları kurulmasında kullanılabildiği gibi büro ve ofis gibi iş görüşmelerinin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği yapıların kurulmasında da kullanılabilmektedir. Sahip olduğu malzeme özellikleri sayesinde yüksek ısı ve ses yalıtım özellikleri sağlayarak zinde bir ofis ortamı sunabilmektedir.

Neden Şantiye Konteyner Almalısınız?

Şantiye konteyner, diğer konteyner çeşitlerinin çoğunda olduğu gibi afet ve savaş gibi durumlarda yaşam alanı olarak kullanılmasını sağlayacak niteliklere sahip olarak üretilmişlerdir. Şantiyelerin fiziksel ve zihinsel olarak yorucu çalışma şartlarını düşündüğümüzde sahip olduğu üstün yalıtım özellikleri, konforlu ve güvenli büyük yaşam alanları inşa etme olanağı sağlamasıyla şantiye konteyner, vazgeçilmez bir yapı sistemi haline gelmektedir. Hızlı üretim ve kurulum olanakları sağlaması, isteğe göre tasarım ve ebat seçenekleri sunulabilmesi, kaliteli yalıtım sistemine sahip olması, çalışanların güvenlik ve konforunu sağlayabilmesi, maliyetinin düşük olması gibi sebeplerden ötürü Dünya’da en çok tercih edilen prefabrik ürün arasında yer almaktadır. Şantiye konteyner, ülkemizde de artan büyük yatırımların ve gelişen inşaat sektörünün etkisiyle oldukça fazla talep görmektedir. Beton yapılara harcanılan zaman, emek ve paranın çok daha altında bu kadar kaliteli hizmetin sağlanabilmesi elbette buradaki en büyük etkendir.

Küresel rekabet ortamında daima aranan özellikler olan esneklik, yenilik, hız ve kalite gibi kavramlar firmaları sürekli daha iyiyi aramaya yöneltmektedir. İnşaat sektörünün zorlu çalışma alanları olan şantiyelerde de aynı arayış söz konusudur. Şantiye konteyner yapı sistemi de modern çağın beklentilerine uygun esnekliği, yeniliği, hızı, kaliteyi ve güvenliği sağlama noktasında inşaat sektörü tarafından kolayca benimsenmektedir. Yapı sisteminin sağladığı sağlıklı ve güvenilir faaliyet ortamı da uluslararası kıstaslara yeterli uyumu göstermektedir. Gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları neticesinde gelecek yıllarda ortaya çıkacak yeni talep ve beklentilere cevap verebilecek kalite ve esneklikte konteyner hizmeti sunulabilecektir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir