Yemekhane Konteyner

Şantiyeler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kalabalık işçi ve personel sayısına uygun olarak yemek ihtiyacının giderilmesi için özel olarak tasarlanan yemekhane konteyner prefabrik yapı sistemleri üretilmektedir.

Özellikle kurulan prefabrik şantiyeler ve diğer prefabrik yaşam alanlarında önemli bir tamamlayıcı unsur olmaktadır. Kişi sayısına göre ebatlarında değişime gidilebilen ürün birleşmeye imkan veren tasarımı ile daha kompleks yapılara dönüştürülebilmektedir. Yemekhane konteyner tek katlı veya iki katlı olarak kullanılabilmektedir. Talep edildiği ve uygun görüldüğü takdirde kat sayısında da ebatlardaki gibi esneklik söz konusudur ancak genel olarak en fazla iki kat yeterli görülmektedir.

Askeriye, okul ve öğrenci yurtlarında da kullanıma uygun olarak üretilen yemekhane konteyner, her nerede olursa olsun belirli bir düzen içerisinde, geniş ve ferah bir ortamda yemek yeme imkânı sunmayı amaçlamaktadır. Kullanılan malzemelerin özellikleri ve tasarımı da tamamıyla bu yönde geliştirilmiştir. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlar neticesinde dayanıklılığını koruyabilmektedir. Yemekhane konteyner, genellikle hava alanı, yol ve diğer büyük inşaat firmaları tarafından şantiye alanlarında kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Bunun dışında kalıcı veya dönemsel olarak belediyeler, fabrikalar, sosyal ve turistik tesisler tarafından kullanılmaktadır. Her türlü kullanım yerine uygun tasarım ve modernlikte üretilebilen ürün bu sayede çok farklı sektörlerde kendine yer bulabilmektedir. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması, uzun süreli yıpranmaması, kolay montaj ve de-montaj imkanı, her türlü ulaşım imkanından yararlanılarak sevk edilebilmesi gibi pek çok avantajlı özelliği şirketlere para ve zaman maliyeti yönünden avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle maliyetleri kadar personel güvenliğini ve rahatını düşünen firmalar yemekhane konteyner, prefabrik yapı sistemini tercih etmektedirler.

Dünya’da ve Türkiye’de genişleyen prefabrik yapı sektörü her sektörde ve alanda kullanıma sunulmaktadır. Bu gelişmeyi sağlayan ise gelişen rekabet ortamında mümkün olan minimum maliyetle hızlı ve kaliteli hizmet alabilmek arzusudur. Diğer prefabrik ürünlerde olduğu gibi yemekhane konteyner, bu ihtiyaca pratiklik kalite ve ucuz maliyet özellikleriyle uyum sağlamaktadır. Sosyal yardımlarda, doğal afet gibi acil durumlarda beton binaların yapımını ve masrafını karşılayacak ortam ve zaman kesinlikle yoktur. Bu noktada sunduğu pratik çözümlerle prefabrik yapılar en zorlu durumlarda dahi uygun kalitede kullanım koşullarını sağlamaktadır.

Sağlıklı Yemekhane Konteyner Ortamı

Yemek söz konusu olduğunda mümkün olduğunca dış ortamın etkilerinden uzak hijyenik bir ortam sağlanmak zorundadır. Özellikle şantiye gibi pek çok hijyenik olmayan unsurun bulunduğu çalışma alanlarında sağlıklı bir ortamın sağlanması noktasında yemekhane konteyner, önem arz etmektedir. İşçi, yönetici ve personelin temiz bir ortamda yemek yiyebilmesini sağlamakla birlikte belirli bir düzende ve konforda yemek yemeyi mümkün kılmaktadır.
Yemeklerin daha uzun süre dayanabilmesi ve sağlıklı bir şekilde dağıtımlarının yapılabilmesi için uygun ortam bu prefabrik yapı sisteminin içerisinde mevcuttur. Olması gereken her türlü temel unsur düşünülerek yemekhane konteyner içerisine uygun tasarım ve kalitede eklenmiştir. Bu durum prefabrik yapıların yalnızca pratik çözümler getirmekle kalmayarak insan yaşamında gerekli her türlü sağlık ve güvenlik unsurunu da göz önünde bulundurarak üretildiğinin göstergesidir.

Prefabrik yapı sektöründe pratik, kaliteli, güvenli ve sağlıklı dizaynıyla yemekhane konteyner, kullanıldığı yaşam ve çalışma alanları içerisindeki kalabalık nüfuslara ihtiyaç duydukları yemek yeme ortamını mümkün olan en konforlu şekilde sunmaktadır. Ayrıca tüm bu hizmetleri oldukça uygun maliyetlerle ve farklı sevkiyat olanaklarıyla sağlayabilmektedir. Günden güne üretim ve kullanım hacmini genişleten prefabrik sektörü içerisindeki yemekhane alanı taleplerini sunduğu sağlıklı, güvenli ve zinde alan yaratma anlayışıyla sağlamaya devam edecektir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir