Atık Konteyner Alırken

Hayatımızın içinde yer alan nakliye ve alışveriş kısımlarında ki bazen konaklama dalında hem çok eski zamanlardan bu yana hem de günümüzde kullandığımız bu gizli arkadaşlarımız olan konteyner ailesinden bahsedelim.

Bu ürün dalında birçok çeşit ve yine çeşitli boyutlar yer almaktadır. İhtiyacınıza göre en uygun konteyner alımı için satın alma yapacağınız siteden yardım isteyebilirsiniz. Konteyner boyutları fit(feet) terimiyle ölçülmektedir ve Fit İngilizlerde kullanılan bir uzunluk ölçüsü birimidir. Fit (Feet)’in ft ve ‘ şeklinde kısaltmaları vardır. 1 fit 30,48 cm uzunluğundadır.
Günümüzde konteynerler daha çok ulusal nakliye dalında kullanılmaktadır.

Örneğin Çin’den aldığınız ürünler büyük konteynerlere doldurulup gemiler aracılığı ile sizin ülkeniz ve diğer ülkelere dağıtılmaktadır. Aynı şekilde sürat teknenizi veya arabanızı da konteyner ile nakliye edebilirsiniz. Satın alma işlemi sizin bütçenize pahalı geliyorsa bazı firmalar kiralık konteyner hizmeti vermektedir.

Yerel Kullanım dışında bir çok hizmete ev sahipliği sunan konteynerler biz insanların atıklarını da taşımakta.

atık konteyner
atık konteyner

Bunlar ;

Tıbbi Atıklar – Kimyasal Atıklar – Tehlikeli Atıklar (Patlamamış El Bombaları veya Füzeler) diğer adıyla Silah ve Mühimmat Atıkları vb. gibi birçok kategori de hizmet vermektedirler.

KONTEYNER SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ ?
1. Satıcı firmanın güvenilir olması, yasal bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesi.
2. Üretilen konteynerler ISO Standartlarına uygun üretilmesi.
3. Seçeceğiniz konteyner ihtiyacınıza uygun büyüklükte ve hacimde olması.
4. Konteynerlerin gümrükte sorun yaşamaması için sertifikalı ve yasal ürün içermesi.
5. Konteynerin nakil ettiğiniz ürünü taşıması için ona uygun malzemeden yapılması.

Atık Konteyner Alırken

Bütün bu şartlar doğru şekilde sağlandığında oldukça başarılı konteyner ile nakliye işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygun ve güvenilir konteynerler için biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Umarım bu yazı size yardımcı olmuştur.
Konteynerleri nakliye dışında konaklama olarak kullanmak isterseniz eğer alacağınız sorumluluk ve yapacağınız araştırma biraz daha fazla olmalıdır. Çünkü içinde yaşamak çok daha farklı bir boyut.

Konaklama için alacağınız konteyner iklim şartlarına uygun ve dayanıklı, Tesisat kurulumuna destek veren, Güvenlik için iyi kilit sistemine sahip olan ve refahınız için isteğinize göre geniş olmalıdır. Son zamanlarda piyasada rağbet gören, modifiye konteynerler bu iş için çok daha uygun ve dileğinize göre şekil alacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir