İstanbul konteyner firması olarak Türkiye’de yaptığımız ürünlere belge, sertifika veren ayrıca tek patentli firma özelliğini taşımaktayız.Son zamanlarda atık konteynerler, yurdumuzda çıkarılan kanunlar doğrultusunda çok revaçta olup özelliklerinden dolayı bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Başlıca çeşitleri; kimyasal madde depolama konteynerı, tehlikeli atık depolama konteyner, tehlikesiz atık depolama konteyner, tıbbi atık konteyner, evsel atık konteyner, kontamine atık konteyner, yağ atık konteyner, pil atık konteyner, ambalaj katı atık depolama konteyner, solvent depolama atık konteyner gibi çeşitleri vardır.

Bu çeşitlere giren ürünler her türkü çevre ve insan sağlığına zararlı maddelerin depolanmasında kullanılmaktadır. Firmamızda yönetmenliğe uygun olarak bu konteynerler 1.sınıf olarak üretilmektedir. Çevre ve orman bakanlığının bu tip atıkların depolanmasını, saklanmasını ve taşınmasını, geri kazanılmasını mevzuat gereği çeşitli hükümlere bağlanmıştır. Bu hükümlere yerine getirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettiğimizi bilmenizi isteriz. Atık konteynerlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Örneğin; tüm fabrikalar, hastaneler, işletmeler,maden sahaları gibi kurumlar atık konteynerlerine mutlaka ihtiyaç duymaktadırlar. Ayrıca; en fazla 180 güne kadar bu konteynerlerde depolama yapabilmektedirler.Bu konteynerlerin bazı ortak özellikleri vardır. Bir kısmı sandwich panelden üretilmek zorundadır.

Konteyner içindeki havayı , dış ortama sızdırmamak zorundadır. Soğutma sistemleri kullanılmaktadır.Kullanılan tüm konteynerlarda elektrik malzemeleri ( tehlikeli ve kimyasal madde) yani yanıcı ve parlayıcı malzemelerin bulunduğu konteynerlarda mutlak ve mutlak elektrik kabloları, soğutucu fanlar, elektrik düğmeler, prizler, aydınlatma-floresanlar, duman dedekleri, gaz dedektörleri tüm bunlar ex-proof malzemeden olmak zorundadır. Bazı firmaların bu yönetmenliğe uymadığını gözlemlemekteyiz. Tüm konteynerların gövdeleri GALVANİZ çelikten olmaktadır.Sızdırma tavaları (taşma havuzları) mutlaka GALVANİZ yada PASLANMAZ çelikten olmalıdır. Ayrıca tavalara dökülecek sıvıların (kimyasalların) birbirine karıştırılmaması için tavalaların ayrı ayrı dizayn edilmesi gerekmektedir.

Yangın söndürme sistemine gelince konteynerın içindeki saklanacak malzemeye göre yangın söndürme sistemleri çeşitlilik arz etmektedir. Spring köpüklü sistem, toz sistem, fm-200 gazlı sistem..vs gibi sistemler uygulanmaktadır. Malzemenin türüne göre yapılacak söndürme sistemi seçilmektedir. Yangın söndürme sistemlerinin en önemli özelliği; kullanılacak tüm ürünlerde ex-proof sistemli malzemeler kullanılmasıdır.Bunlara çok dikkat etmek gerekmektedir. Konteynerların iç ve dış hava sirkülasyonunu sağlayabilmek içinde soğutma sistemlerine ihtiyaç vardır. Bu dereceler konteynerın kullanacağı bölge itibariyle – ve + derecelere göre ayarlanmaktadır. Soğutma sisteminin motorları mutlaka ex-proof malzemeden olmalıdır. Sistem ise endüstriyel olmalıdır.İklimlendirme sistemi, yangın söndürme sistemi,ex-proof elektrik sistemi,full dıgıtal otomasyon sistemi olmalıdır. Yani konteyner çalıştığı zaman tüm sistemler çalışmalı,arıza halinde tüm sistemler otomatik olarak durmalıdır ve bu yapılan hareketi de bir makine çalışma sistemi yapılması edasıyla gerekli birimlere bilgi vermelidir (her şey otomatik olarak olmalıdır) kapılara gelince 1-mıknatıslı sistem devreye girmelidir. 2-Galvaniz yangın kepenk sistemi devreye girmelidir. Yani elle itme şeklinde açma kapama yapılmamalıdır. Farzedin ki; gecenin 03:00’de yangın çıktı bunun için tüm sistemin otomatik olması sağlanmalıdır.

Konteynerin iç dizaynına gelince taşınması gereken malzemeler ağırlık biçimine göre 5000 kg ile 75000 kg’a kadar tek katlı,çift katlı,tek bölmeli,çift bölmeli, üç bölmeli vs. raf sistemli,askı sistemli, vs gibi çeşitleri üretilmektedir.Müşterimizin talep ve ihtiyacına göre kapı düzeni ise basit olarak sürgülü,tek kanat,soğuk oda kapısı yada çift kanatlı kapı ile de yapılabilmektedir.Kapıların üzerine mutlaka kanopi sistemi uygulanmalıdır. Bizim ideali ürün kolumuz ise full dijital sistem, otomasyon sistemli kimyasal depolama çeşididir. Bu konteynerları Türkiye’deki ihityacı olan kurumsal firmalara talepleri doğrultusunda sunmaktayız.Başarımızı alkışlamaları bizlere onur ve gurur vermektedir.Her geçen gün kendimizi bu alanda daha da geliştirip müşterilerimize daha iyi kalite de ürünler sunmaktayız. Atık konteyner, atık maddelerin muhafaza edilmesi için kullanılan konteyner çeşididir. Kullanış amaçları bakımından farklılık gösterir. Dört farklı çeşidi vardır. Dayanıklı yapısıyla müşterilerimiz tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal atık konteyner çoğu sanayi ve endüstri alanında kullanılması zorunlu tutulmuştur. Bu özel atık konteynerler kimyasal ürünleri depolamak ve çevreye zarar vermeden muhafaza etmek için kullanılır. Bazı atıklar çevreye çok çabuk çevreye zarar verecekleri için bu konteynerler aslında onlar için üretiliyor. Kimyasal madde belli süre sonunda bulaşıcı hastalıklara ve ölümlere sebebiyet vermektedir. Bu yüzden üretilen kimyasal atık konteynerler özel olarak üretilerek kimyasal maddenin dışarıya salınımına izin vermeden yıllar boyunca muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde kimyasal atıklar için hem zorunlu hem de doğal çevre için bir vazgeçilmezdir.

Tehlikeli Atık Konteyner

Atık konteyner üretimleri kullanış amaçları içinde önemli bir yere sahiptir. Tehlikeli atıkların çevreye zarar vermesi ya da taşıma sırasında olabilecek kötü sonuçları önlemek için kullanılmaktadır. Bir fıçı içine konulan tehlikeli atık malzemesi daha da güvene alınmak için tehlikeli atık konteynerlere konulur. Çünkü herhangi bir kaza sonucunda fıçıya gelebilecek darbeleri önlemek için tehlikeli atık konteynerler üretilmektedir.

Atık Konteyner Fiyatları

Atık konteyner fiyatları birbirlerinden farklı olarak üretildikleri için hepsinin de fiyatlarında farklılıklar vardır. Çünkü kalınlık olarak ve kullanılan malzeme bakımından farklı oldukları için konteynerler arasında fiyat farkı oluşmaktadır.

Bu konteynerler hem devlet hem de özel sektör üreticileri tarafından tercih edilmekte bazıları ise zorunlu olarak kullanıma konulmuştur. Bu yüzden ortalama fiyatlar farklılık gösterirken kullanış amacı da fiyatı değiştirir.

Ancak kullanılan konteynerin fiyatı çoğu zaman yapılan iş ile orantılı bir fiyat ortaya çıkartılır çünkü katı atık ile sıvı atık kullanılan konteynerlerin kalınlık ve malzemelerinde farklılıklar vardır.

Tıbbi Atık Konteyner

Tıbbi atık konteynerler genel olarak hastanelerin tıbbi atıklarında ya da ilaç üretim tesislerinin atık depolarında bulundurulur. Tıbbi atıkların korunması için üretilen bu tıbbi atık konteynerler hem tıbbi atığın dışarıya çıkarak çevreye ve insanlara zarar vermesini engeller hem de uzun yıllar boyunca atıkların muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Tıbbi atıklar çok tehlikeli oldukları gibi doğru muhafaza edilmediklerinde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Çünkü tıbbi atıkların çıplak elle bile teması sebebi bilinmeyen hastalıklara neden olabilir. İlaç üretim tesislerinde ya da hastanelerde kullanılan tıbbı atıklar birbirleri ile karışarak farklı maddelere dönüşebilmekte ve bunun sonucunda ne olduğu bilinmeyen tehlikeli maddelere dönüşmektedirler.

Atık Yağ Depolama Konteyner

Atık konteyner kategorisinde kullanılan bir diğer konteyner çeşidi ise atık yağ depolama konteynerleri olarak üretilmektedir. Bu konteynerler diğer konteynerlerden farklı olarak 25 cm kalınlığa ve betonarme bir yapıya sahip olmasıdır. Atık yağlar toplandıktan sonra yine aynı şekilde toplama tesislerinden alındıktan sonra çevreye zarar verilmemesi için bu tip konteynerlerde taşınmaktadır. Konteyner özel olarak üretildikten sonra atık yağ tesislerinden bu konteynerler yardımı ile alınarak daha güvenilir bir şekilde taşıma olanağı sağlamaktadır.