Atık konteyner, atık maddelerin muhafaza edilmesi için kullanılan konteyner çeşididir. Kullanış amaçları bakımından farklılık gösterir. Dört farklı çeşidi vardır. Dayanıklı yapısıyla müşterilerimiz tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

sertifika

 

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal atık konteyner çoğu sanayi ve endüstri alanında kullanılması zorunlu tutulmuştur. Bu özel atık konteynerler kimyasal ürünleri depolamak ve çevreye zarar vermeden muhafaza etmek için kullanılır. Bazı atıklar çevreye çok çabuk çevreye zarar verecekleri için bu konteynerler aslında onlar için üretiliyor. Kimyasal madde belli süre sonunda bulaşıcı hastalıklara ve ölümlere sebebiyet vermektedir. Bu yüzden üretilen kimyasal atık konteynerler özel olarak üretilerek kimyasal maddenin dışarıya salınımına izin vermeden yıllar boyunca muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde kimyasal atıklar için hem zorunlu hem de doğal çevre için bir vazgeçilmezdir.

Tehlikeli Atık Konteyner

Atık konteyner üretimleri kullanış amaçları içinde önemli bir yere sahiptir. Tehlikeli atıkların çevreye zarar vermesi ya da taşıma sırasında olabilecek kötü sonuçları önlemek için kullanılmaktadır. Bir fıçı içine konulan tehlikeli atık malzemesi daha da güvene alınmak için tehlikeli atık konteynerlere konulur. Çünkü herhangi bir kaza sonucunda fıçıya gelebilecek darbeleri önlemek için tehlikeli atık konteynerler üretilmektedir.

Atık Konteyner Fiyatları

Atık konteyner fiyatları birbirlerinden farklı olarak üretildikleri için hepsinin de fiyatlarında farklılıklar vardır. Çünkü kalınlık olarak ve kullanılan malzeme bakımından farklı oldukları için konteynerler arasında fiyat farkı oluşmaktadır.

Bu konteynerler hem devlet hem de özel sektör üreticileri tarafından tercih edilmekte bazıları ise zorunlu olarak kullanıma konulmuştur. Bu yüzden ortalama fiyatlar farklılık gösterirken kullanış amacı da fiyatı değiştirir.

Ancak kullanılan konteynerin fiyatı çoğu zaman yapılan iş ile orantılı bir fiyat ortaya çıkartılır çünkü katı atık ile sıvı atık kullanılan konteynerlerin kalınlık ve malzemelerinde farklılıklar vardır.

Tıbbi Atık Konteyner

Tıbbi atık konteynerler genel olarak hastanelerin tıbbi atıklarında ya da ilaç üretim tesislerinin atık depolarında bulundurulur. Tıbbi atıkların korunması için üretilen bu tıbbi atık konteynerler hem tıbbi atığın dışarıya çıkarak çevreye ve insanlara zarar vermesini engeller hem de uzun yıllar boyunca atıkların muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Tıbbi atıklar çok tehlikeli oldukları gibi doğru muhafaza edilmediklerinde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Çünkü tıbbi atıkların çıplak elle bile teması sebebi bilinmeyen hastalıklara neden olabilir. İlaç üretim tesislerinde ya da hastanelerde kullanılan tıbbı atıklar birbirleri ile karışarak farklı maddelere dönüşebilmekte ve bunun sonucunda ne olduğu bilinmeyen tehlikeli maddelere dönüşmektedirler.

Atık Yağ Depolama Konteyner

Atık konteyner kategorisinde kullanılan bir diğer konteyner çeşidi ise atık yağ depolama konteynerleri olarak üretilmektedir. Bu konteynerler diğer konteynerlerden farklı olarak 25 cm kalınlığa ve betonarme bir yapıya sahip olmasıdır. Atık yağlar toplandıktan sonra yine aynı şekilde toplama tesislerinden alındıktan sonra çevreye zarar verilmemesi için bu tip konteynerlerde taşınmaktadır. Konteyner özel olarak üretildikten sonra atık yağ tesislerinden bu konteynerler yardımı ile alınarak daha güvenilir bir şekilde taşıma olanağı sağlamaktadır.