İso Yük Konteyneri

Uluslarası standartlara göre tasarlanmış, koruma ve taşıma amaçlı kullanılan konteynerler, taşımacılık sisteminin demirbaşıdır demek mümkündür. ISO yük konteynerleri, hasarsız ve verimli şekilde ticaret yapabilme amacıyla kullanılır ve uluslarası nakliye için güvenle çalışma yapmak için üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılması da bu anlamda sorunsuz taşımacılık yapmak için garantilidir. İso Yük Konteyneri

Yapı olarak prefabrik sistemlere benzemekte, lojistikte çeşitli ihtiyaçlar için tasarlanmaktadır. Açılıp kapanmadan, birkaç araç değiştirerek, kolayca taşınmaya uygun dizayn edilmiştir.Taşıma aracından bağımsız olarak, teknik vasıtalarla araçlar arası taşınma kolayca yapılabilmektedir. Yük doldurma ve boşaltma kolayca yapılabilmektedir. Her şarta dayanıklıdır, bu da konteyner içindeki yüklerin zarar görmeden gideceği yere ulaşması konusunda donanımlıdır. Birçok çeşit yükü, aynı konteyner içinde taşıyabilmek mümkündür. Kısa sürede yükleme ve boşaltma yapılır.

 

İso Yük Konteyneri

 

Zamandan tasarruf yapmak için idealdir. Bozulabilecek yiyeceklerin, kırılabilecek eşyaların hasar görmemesi için en güvenilir yöntem konteynerle taşımadır. Genelde bozulabilecek türden sebze ve et türleri tahıl ya da kahve gibi ürünlerin şehirden şehire ya da ülkeden ülkeye taşınmasında kullanılmaktadır. Kesinlikle hava ve su sızdırma gibi durumlarla karşılaşılmaz. Yükleme yaptıktan sonra kitleyip, güvenli yolculuklar yapılabilmektedir. Paslanmaya karşı dayanıklıdır. Yüksek nitelikli çelik kullanılarak üretilmiştir. Birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hepsi farklı tür yük taşımakta ve buna göre dizayn edilmektedir. Bunların genelde yan taraflarında, köşelerinde, ortalarında kaliteleri hemen hemen aynıdır.

Ağır makina taşımak için flatrack konteynerler kullanılmaktadır. Düz bir platform ve raflardan oluşan bu türün yan duvarları bulunmamakta, bazılarında uç perde olabilmektedir. Katlanabilir çeşitlerdir. Open-top konteynerler ise tahıl, kömür gibi zor taşınabilen yükleri taşır. Yüklemeler bu konteynerlerde üst taraftandır. Üstü açıktır. Soğutucu konteyner çeşitleri ısı yalıtımlı olup, dondurulmuş ve soğutulmuş ürün taşımaktadır. Klimaları vardır. Isı, içerde istenilen seviyede bu şekilde tutulur. En çok kullanılan konteyner türleri ise kuru yük ISO konteynerleridir.

Bu konteyner türlerinin kullanımı çok eski zamanlara daynamaz. Talepler doğrultusunda tanınmaya ve yayılmaya başlanmıştır. Firmalar ürün taşıma ücretlerini bu konteynerlerle düşürmektedir. Ürünlerin istenen zamanda, istenen adreste olması bu şekilde eski sistemlere göre daha kolay hale gelmiştir.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir