Özel tasarım konteyner, kapsamı çok geniş olduğu için bir çok kategoriye sahiptir. Bu konteynerler yük taşıma ve nakliye haricindeki konteyner grupları içerisindedir. Özel tasarım konteynerler gerek yük taşıma gerekse nakliye için kullanılan konteynerlere çok benzemektedir ancak önemli, farklılıklar vardır. Bu konteynerlerin ayrı bir kapı ve pencereleri bulunur. Bu yüzden diğer konteynerlerden farklılık gösterir. Yük taşımak için kullanılan konteynerler tek sürgülü iki kapıdan yapılır. Özel konteyner, yan taraflarında pencere ve farklı bir bölgede giriş kapılarına sahiptirler. Özel tasarım konteyner modelleri genel olarak barınma ve korunma amaçlı kullanılır ancak normal konteynerlerden daha lüks ve konforlu bir yapıları vardır.

Özel Üretim Konteyner Modelleri

Özel tasarım konteyner tasarım ve model bakımından farklılıklar gösterir. Sadece barınma ve korunma amaçlı olmayıp yatakhane, duş, depo konteynerleri olmak üzere bir çok model barındırırlar. Özel tasarım konteynerler en başında hangi amaç için kullanılacak ise proje ona göre çizilip zaman çizelgesi ona göre ayarlanmaktadır. Özel tasarım oldukları için ise her konteynerin fiyatı aynı değildir. Kullanılan malzeme ya da kullanım amacı konteynerin fiyatını bir anda milyar dolarlara çıkartabilir. Çünkü kullanım amacında kalite ve ürünün kullanış amacı fiyatlara etki ettiği için lüks sınıfına girmektedir. Normal standart konteynerlerin kullanış amacı bellidir ya tasıma yada yük için kullanılır. Bazı konteynerler ise atık için kullanılır ve bunların genel olarak fiyatları sabittir.

Özel Tasarım Konteyner Fiyatları

Özel tasarım konteyner fiyatları sabit olmadığı gibi tasarımı da birbirinden tamamen farklılık gösterir. Özel tasarım konteynerler istenildiği taktirde sadece camdan yapılmaktadır. Özel tasarım yük konteyner, sadece tek bir konteynerden oluşmaz. Bir çok konteynerin bir araya gelerek de ev şeklin de iki üç katlı konteynerlerde tasarlanmaktadır. Tasarlanan konteynerler iç dizayn bakımından da farklılık göstermektedir. farklılık göstermelerinin nedeni konteyneri tasarlayan kişinin konteyner boyutuna göre yapmasıdır. Bir konteyner tasarlamak isteyen biri ile iki katlı konteyner tasarlayan kişinin yapacağı iç plan farklı ve maliyet açısından da yüksek miktarları öne sürecektir. Kullanılan işçilik ve malzeme konteyner fiyatlarında artış ve düşüşe sebep olabilir.

Neden Özel Tasarım Konteyner Almalısınız?

Özel tasarım konteyner kullanış amaçları bakımından çok farklılık gösterdikleri için sizin ne istediğiniz önemlidir. Normal standart konteynerlerde müşterinin ne istediği önemli değildir çünkü konteynerler sabittir. Özel tasarım konteynerler sizin ne istediğinize bakılarak tasarlanır ve müşteri bir şey istemeden bir eklenme yapılmaz. Rahat ve konforunuz için tasarlanırlar. Evden sıkılan ve doğal hayatta kalmak isteyenler özel tasarım konteyner tercih etmektedirler. Konteyner üreticileri kullanılan malzemenin önemini vurgulamaktadırlar çünkü özel tasarım konteynerleri müşteriyi rahat ettirmek için tasarlanır. Bu yüzden normal standart konteynerler yerine özel tasarım konteyner tercih edilmektedir. Kullanış amacı bakımından da çok çeşitli oldukları için artı bir avantaj sağlamaktadır.